دوره جامع تغذیه ورزش و تمرین

تغذیه ورزش و تمرین

قوی‌ترین و جامع‌ترین دوره آموزشی تغذیه ورزش و تمرین به زبان فارسی بزودی و دوباره در دسترس خواهد شد.

مدرس و طراح دوره :

سجاد عارفی‌نیا

بعدازاین دوره می‌توانید:

مفاهیم کلیدی فیزیولوژی ورزش و علم تغذیه ورزشی را ذکر کنید.
جنبه‌های مهم تغذیه‌ای ورزش شامل انرژی ، کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها ، متابولیسم پروتئین و تعادل مایعات را بدانید و درک کنید.
توضیح دهید که چرا برخی از راهکارهای تغذیه‌ای می‌تواند باعث بهبود و افزایش عملکرد ورزشی شود.
نقش ریزمغذی‌ها و مکمل‌ها در ورزش و ورزش را بدانید.
رابطه ورزش ، تغذیه و سلامتی و همچنین دوران پیری را درک کنید.
مجموعه ذهنیت توسعه‌یافته خود را درزمینه‌ی تغذیه ، ورزش و ورزش اعمال کنید.
برای فراگیری بسیار راحت‌تر این دوره بهتر است با برخی از مفاهیم پایه تغذیه و زیست آشنا باشید.
اگر به یادآوری مبانی کلی و ساده پایه نیاز دارید می‌توانید به ” تغذیه و سلامتی : درشت مغذی‌ها و پرخوری ” و همچنین به ” تغذیه و سلامتی : ریزمغذی‌ها و سوءتغذیه” نگاهی بیندازید. اصلاً نگران نباشید حتی اگر اصطلاحات خاصی راندانید یا فراموش کنید می‌توانید از دقیق‌ترین واژه‌نامه تهیه‌شده کمک بگیرید که آن را به‌طور کامل برای شما ارائه داده‌ایم. همچنین می‌توانید از این بخش برای بروز کردن دانش و یادآوری در مورد اصطلاحات ذکرشده در طول دوره نیز استفاده کنید.

تغذیه ورزش و تمرین

این دوره چگونه است و چه انتظاری می‌توانید از این دوره داشته باشید؟

این دوره‌ی فوق حرفه‌ای قبل از رسیدن به خط پایان ، 6 مرحله یا بخش دارد.
البته مثل ورزش همراه باهم با گرم شدن شروع می‌کنیم!

بنابراین در بخش 1 ، “معرفی علوم تغذیه ورزشی” ، شما برخی از اصول کلی تغذیه ورزشی و علم تغذیه را یاد خواهید گرفت.

پرسش‌های مانند زیر را شرح خواهم داد:
 کدام نوع ورزشکاران را در نظر می‌گیریم؟
و چگونه یک ورزشکار باید رژیم خود را بسازد؟
به‌طور خلاصه، تحقیقات علمی چگونه انجام می‌شود؟
و چگونه می‌توانید مطالعات علمی را به‌طورجدی ارزیابی کنید؟

برای درک نقش تغذیه در حین ورزش و اینکه چگونه می‌تواند عملکرد ورزشی را بهبود ببخشد، باید بدانیم که در هنگام ورزش چه اتفاقی در بدن ما می‌افتد.

بنابراین در دومین بخش “عضله اسکلتی، ورزش و تمرین”، آناتومی اساسی عضلات اسکلتی و نحوه عملکرد عضلات را یاد خواهید گرفت.

قدرت، استقامت و توان عضله چیست و برای انقباض عضلات چگونه انرژی ایجاد و آزاد می‌شود؟
این‌یک چالش جدی است!

در بخش 3، ” انرژی و مایعات “، به شما خواهم آموخت که یک ورزشکار به چه میزان انرژی نیاز دارد و چه اتفاقی می‌افتد هنگامی‌که بیش‌ازحد کم باشد.

به دنبال آن آموزش استراتژی‌های تعادل مایعات، کم‌آبی (ری هیدراتاسیون) و پرآبی (هیدراتاسیون).
این‌ها مسائل بسیار مهمی هستند خصوصاً وقتی قرار است در مکان‌های گرم و مرطوب فعالیت انجام شود مانند جام جهانی فوتبال در قطر و بازی‌های المپیک 2020 در توکیو.

در بخش 4 با چالش ” درشت مغذی‌ها ” روبرو خواهید شد.

شما یاد می‌گیرید که چگونه کربوهیدرات و چربی‌ها در فعالت انرژی فراهم می‌کنند و درخواهید یافت که توصیه برای ورزشکاران چیست.
و البته در مورد مصرف پروتئین بحث خواهیم کرد. می‌آموزید که چگونه به رشد توده عضلانی کمک می‌کند و جنبه‌های مختلف دریافت پروتئین مانند مقدار، زمان‌بندی مصرف و منبع پروتئین را درک خواهید کرد.

مبحث بخش 5 ریزمغذی‌ها و مکمل‌های نیروزا (ergogenic) است.

عملکرد ریزمغذی‌ها چیست؟ و چه زمانی ورزشکاران در معرض خطر ریزمغذی‌های حاشیه‌ای قرار دارند.
مکمل‌ها اغلب در ورزش استفاده می‌شوند، اما آیا این مصرف مکمل‌ها با مدارک علمی تائید می‌شود؟ و اگر بله، چگونه کار می‌کنند؟

در بخش آخر دوره، “ورزش، تغذیه و پیری”، خواهید آموخت که آنچه در مورد ورزش و تغذیه می‌دانید نه‌تنها فقط برای ورزشکاران بلکه برای سایر گروه‌ها ازجمله هنگام پیری هم مهم است.

شما خواهید فهمید که برای بهینه‌سازی توده عضلانی اسکلتی و حفظ عملکرد در افراد مسن، چه ورزش‌ها و دستورات تغذیه‌ای را می‌توانید در نظر بگیرید.
بنابراین، در آخرین مراحل شما جنبه‌های مهم تغذیه‌ای ورزش را درک خواهید کرد؛ و می‌توانید توضیح دهید که چرا برخی از راهکارهای تغذیه‌ای باعث افزایش ورزش و عملکرد ورزشی می‌شوند.
اما، مهم‌تر از همه این آموزش‌ها، بعد از دوره شما دارای یک ذهنیت کاملا تحلیلی و انتقادی دُرُست هستید.
در طول دوره، شما همچنین با تکالیف مختلفی روبرو می‌شوید. این تکالیف چالش‌های شخصی است که بعضی‌اوقات به خلاقیت و گاهی مواقع به مهارت‌های تحلیلی نیاز دارد.
به‌عنوان‌مثال، شما میزان عرق خود را اندازه‌گیری می‌کنید و یک میان وعده مناسب نیز ایجاد می‌کنید.
این تکالیف یا مأموریت‌ها فرصت‌های خوبی برای به اشتراک گذاشتن ایده‌ها و یافته‌های شما با دیگر هم‌دوره‌ای‌ها است. به نظر شما وقتی این کار را باهم انجام می‌دهید سرگرم‌کننده و انگیزشی نیست؟!
قطعاً آخرین چالش‌هایی که در دوره با آن روبرو خواهید شد، آزمون‌ها هستند.
در این دوره سعی می‌کنیم با چند مهمان ملاقات داشته باشیم خصوصاً متخصصانی که در این زمینه کار می‌کنند و دوست دارند تجربیات خود را با شما به اشتراک بگذارند.

دوباره باید بگیم، تا به حال به زبان فارسی هرگز چنین آموزش و دوره‌ای وجود نداشته پس به این دوره خوش‌آمدید، درست یاد بگیرید و لذت ببرید.

دقیق و درست بدان | edufinior

  • امکانات منحصر به فرد در دوره

دانلود کتاب و مقالات مهم و آموزشی برای تکمیل و تقویت مبانی آموزشی شما
دانلود و معرفی برترین منابع آموزشی تغذیه به همراه فرمول‌های محاسباتی
ارائه مدرک قابل رجیستری و رهگیری در سیستم ردیابی اسناد الکترونیکی ایران
  • به دنیای علم تغذیه خوش آمدید :

عالی است که به تغذیه، ورزش و تمرین علاقه دارید، بسیار خرسندیم که شما هم تصمیم گرفتید تا از طریق دانشگاه آنلاین به فراگیری تغذیه ورزش و تمرین بپردازید. در این دوره قطعاً دانش خود را در مورد نقش تغذیه در عملکرد و سلامت گسترش می‌دهید.

آموزشِ دُرُست ببین و مدرک بگیر

  • این دوره شامل 6 بخش است که هر کدام موضوع خاص خود را دارند. هر بخش شامل آموزش‌های مختلف با فیلم، متون ارزنده و آموزنده، سوالات آموزشی است تا مطمئن شویم که شما مفاهیم را به راحتی فرا گرفته‌اید. برای ما فراگیری دقیق و علمی شما مهم است. پس با ارائه بهترین روش و با کیفیت ترین مطالب همراه شما هستیم.
  • برای کسب مدرک و بارگذاری آن باقابلیت رجیستری با کد مخصوص در سیستم ردیابی اسناد الکترونیکی ایران باید در 3 آزمون حدنصاب را کسب نمایید. آزمون اول بعد از بخش 3، آزمون دوم بعد از بخش 5 و آزمون سوم بعد از بخش 6 در نظر گرفته‌شده است. آزمون‌ها هم جنبه آموزشی دارد و هم جنبه تشخیصی. شما باید به‌درستی به مباحث مسلط شوید.

 


بعد از کسب این دوره مدرک صادرشده در سیستم ردیابی اسناد الکترونیکی قابل رصد خواهد شد.

تغذیه ورزش و تمرین

 

 

تغذیه ورزش و تمرین

ضروریات پایه

1
مفاهیم اسپرت، اکسرسایز، فیزیکال اکتیویتی
30 دقیقه
Physical Activity, Exercise and Sports
تفاوت بین این سه در چیست و چگونه آن را طبقه بندی می‌کنیم؟ مبنای تقسیم بندی اسپرت، اکسرسایز، فیزیکال اکتیویتی بر چه اساس است؟ تا زمانی که درک درستی ازین سه مفهوم و نوع طبقه‌بندی آن نداشته باشیم هرگز نوع برنامه‌ای که ارائه می‌دهیم درست و هدفمند نخواهد بود. در این درس به طور کامل این مفاهیم به ظاهر ساده را آموزش داده‌ام.


2
آزمون مفاهیم اسپرت اکسرسایز فیزیکال اکتیویتی
4 سوال
برای این آزمون زمان 30 دقیقه در نظر گرفته شده، این آزمون برای آموزش مفاهیم به شیوه‌ای خلاقانه طراحی شده تا در حین تلاش برای پاسخ دادن به مبحث مسلط شوید. خلاصه | کارا | هوشمند.
آیا تعاریف فیزیکال اکتیویتی، اسپرت و اکسرسایز برای شما واضح است؟ و بدرستی و با دلیل آنها را میدانید؟ همزمان که داری یاد میگیری و درگیر سوالاتی به این فکر کن که برای خودت بر چه اساسی داری فعالیت‌هارو طبقه بندی میکنی؟ بعد از اتمام به صورت دقیق دوباره توضیحات دقیق که برای جواب هر سوال آوردم رو بخونید تا به یه درک مشترک از مفاهیممون برسیم. این یادگیری خاصه شک نکن.


3
تقسیم بندی 5 گانه ورزش
30 دقیقه
ما باید واسه اینکه تغذیه رو یاد بگیریم یه قاعده کلی مهم در نظر بگیریم واسه اینکار تقسیم بندی کلی ایجاد میکنیم تا بتونیم هر ورزش رو در یک دسته قرار بدیم. فقط در این صورت میتونیم به درستی واسش برنامه تغذیه بنویسیم. من در این درس واستون 5 دسته در نظر میگیرم که حتما بهترین و کاربردیترین تقسیم بندیه چون میتونید به راحتی هر ورزش و ورزشکاری رو تو یه دسته جا بدید. پس این تقسیم بندی رو حتما باید بدونید. بعد که این دسته بندیهارو یاد گرفتید برای هر کدوم مثال میارم و تو مثالها راهکارهای تغذیه ای رو با هم تمرین میکنیم.
4
تغذیه ورزشی
10 دقیقه
در این درس هرم سه لایه برای تنظیم تغذیه ورزشی و رژیم غذایی ورزشکار آموزش داده میشه | رژیم غذایی ورزشکار از سه لایه مختلف تشکیل شده، به صورت کاربردی این سه لایه رو باید بلد باشید تا بتونید در صدم ثانیه تقیسیم بندی غذایی رو برای هر ورزش و ورزشکار انجام بدید | به همین سادگی می‌تونید تشخیص بدید که اکثر برنامه‌‌های غذایی چه اشکالات اساسی داره.


5
آزمون آموزشی تغذیه ورزشی
3 سوال
برای این آزمون زمان 60 دقیقه در نظر گرفته شده، این آزمون جنبه آموزشی داره و برای فراگیری تغذیه ورزشی و تنظیم رژیم غذایی ورزشکار بر اساس هرم سه لایه تنظیم شده.


6
رژیم غذایی ورزشکار
30 دقیقه
در این درس به صورت ساده و کاربردی یاد میگیریم که یک ورزشکار باید چطور رژیم غذایی خودش رو در نظر بگیره و چگونه از هرم تغذیه ورزشی برای ساخت رژیم غذایی استفاده کنه.

علم و تغذیه

1
چرخه علمی آزمایش
30 دقیقه
در این درس دقیق و کاربردی یاد خواهی گرفت که چگونه میدانیم در علم تغذیه چه چیزی جواب می دهد و چه چیزی کمک نمی کند؟ به دانش چرخه آزمایش مسلط خواهی شد. به طور کامل فرایندی که در علم برای گسترش دانش و پاسخ به سؤالات استفاده می شود آموزش داده شده است.


2
هرم شواهد
30 دقیقه
در این درس به طور دقیق سطوح مختلف شواهد رو با هرم اعتبار یاد میگیرید و به عنوان یک کارشناس آگاه میتونید میزان شواهد بر اساس نوع مطالعه یا تحقیق رو بررسی کنید. این درس شما رو کاملا علمی میکنه تا هر عبارتی از هر تحقیقی به گوشتون خورد رو سریع قبول نکنید! پشت پرده هر چیزی با علم و آگاهی رو میشه.


3
طرح مطالعه
30 دقیقه
ادعا در مورد تغذیه و ورزش می‌تواند بر مبنای تحقیقات علمی باشد، اما بااین‌وجود هم می‌تواند نادرست باشد. چه طور ممکنه؟ خب، اینطوری ممکنه که به علت طراح مطالعه اصلا امکان چنین نتیجه گیری وجود نداشته باشه. در این درس به طور ساده و کاربردی با طرح و پروتکل‌های علمی آشنا میشید تا بتونید در مورد ارزش علمی یک مطالعه و دستاوردهاش قضاوت کنید.


4
نحوه بررسی موضوعات مهم در علم ورزش و تغذیه
30 دقیقه
 در این درس یاد می‌گیرید چطور موضوعات مهم را در کمترین زمان و بیشترین دقت بررسی کنید و قبل از اینکه تصمیم بگیرید آیا یک مکمل یا استراتژی تغذیه‌ای مؤثر است و می‌تواند برای شما یا ورزشکاران شما مؤثر باشد، موضوعات ضروری چهارگانه را تحلیل کنید. موضوعات اساسی چهارگانه برای فهم و تحلیل مقالات و تحقیق‌ها در این درس به سادگی آموزش داده شده است. در انتها 3 عنوان مهم با تحلیل کامل و جامع بصورت کابردی ارائه شده است.


5
اندازه‌گیری عملکرد
30 دقیقه
اگر از شما خواسته بشه اندازه بگیرید که آیا یک مکمل خاص میتونه عملکرد دو سرعت رو افزایش بده، اونوقت شما چه چیزی رو اندازه میگرید؟ در این درس به صورت دقیق و کاربردی یاد می‌گیرید که عملکرد چطوری باید اندازه گیری بشه و چه زمانی میتونیم از مقالاتِ حتی معتبر برای کار خودمون استفاده کنیم. تقسیم‌بندی‌های ورزشی و روش اندازه‌گیری عملکرد از ضروری‌ترین مباحثی است که باید حتما دقیق و درست بدونید.
6
آموزش و تمرین با یک تحقیق علمی معتبر
4 سوال
برای آموزش و تمرین از یک تحقیق علمی معتبر به شیوه آزمون درس استفاده کردم تا به مقاله و تحلیل مسلط شوید. تحلیل و بررسی مقالات تغذیه ورزشی را با این طراحی منحصربه‌فرد به‌راحتی خواهی گرفت. بزرگ‌ترین معضل و مهم‌ترین مطلب در مقاطع کارشناسی ارشد تمامی رشته‌ها درک مقالات و تحلیل آن‌هاست که شما در این آزمون درس با شیوه‌ای خلاقانه به آن مسلط خواهید شد.


درک آناتومی

1
آناتومی عضلات اسکلتی
30 دقیقه
در این درس آناتومی عضلات اسکلتی به سادگی تشریح شده تا چیزهای رو یاد بگیرید که ضروریه. باید تقسیم‌بندی عضلات و ساختار تشکیل دهنده آن، از استاپیوس تا فاسیکل رو یاد بگیرید چرا که تقریباً 40 تا 50 درصد از توده بدنی انسان از بافت عضله اسکلتی تشکیل‌شده. بافت عضلانی اسكلتی بزرگ‌ترین بافت در انسان است و احتمالاً بافتی كه بیشترین اثر را درحرکت دارد مانند فعالیت بدنی و ورزش.


2
انقباض عضلات اسکلتی
30 دقیقه
با فیلم ارائه شده در این درس به ساده‌ترین شکل ممکن و به صورت دقیق روند انقباض ماهیچه‌ اسکلتی را فرا خواهید گرفت. تا به صورت کاربردی درک درست و راحتی نسبت به نحوه عملکرد و انقباض عضلات اسکلتی داشته باشید.


این دوره به عنوان اولین دوره آنلاین به زبان فارسی در دنیا به صورت جامع برای آموزش تغذیه به صورت علمی و کاربردی توسط استاد سجاد عارفی‌نیا طراحی و تدوین شده است. هر فردی با هر سطح توانایی به تمام مبانی از پایه تا پیشرفته به صورت حرفه‌ای مسلط خواهد شد. چه برای فراگیری درست تغذیه و چه برای برنامه نویسی تغذیه در هر سطحی و برای هر فردی باید این دوره را بگذرانید.
آموزش تغذیه در این دوره بی نظیر است. اولین و کاملترین دوره آموزشی تغذیه علمی و کاربردی به زبان فارسی در دنیا می‌باشد، خلاقیت ارائه منحصر به فرد است. آموزش مصور همراه با فیلم و صوت به صورت کامل، دستیابی به جامعترین بانک اطلاعاتی و علمی، دانلود کتاب و جزوات و امکانات بسیار دیگر برای دستیابی به این مهم یعنی تسلط شما در دوره در نظر گرفته شده است. علاوه بر یادگیری علمی دقیق تغذیه به راحتی و خلاقانه خواهید توانست برنامه‌های غذایی مختلف را خلق و آنالیز کنید.
شما بعد از گذراندن دوره بلافاصله دارای مدرک مربیگری قابل رجیستری در سیستم ردیابی اسناد الکترونیکی با کد اختصاصی خواهید بود. برای افرادی که دوره را به اتمام برسانند گواهی شرکت در دوره ارائه می‌شود.در این دوره 2 آزمون طراحی و در نظر گرفته شده است تا با تسلط به مبانی کاربردی مربیگری بتوانید مدرک خود را دریافت نمایید. ارسال مدرک فیزیکی به آدرس شما منوط به واریز هزینه در نظر گرفته شده است. تنها سامانه ارائه دهنده مدرک قابل رجیستری به زبان فارسی در دنیا
بعد از این دوره مدرک صادرشده در سیستم ردیابی اسناد الکترونیکی قابل رصد خواهد شد. سیستم ردیابی اسناد الکترونیکی بر اساس الگوریتم پیشرفته امکان رصد و جستجوی مدارک ثبت شده را داراست. این سیستم تاییدیه های لازم برای اعتبار دوره‌ها و مدرسین را منتشر می‌نماید. آشنایی کامل با سیستم ردیابی اسناد الکترونیکی : - امکان ثبت و رجیستری هر نوع مدرکی. - امکان درخواست کد رهگیری اختصاصی. - قابلیت رصد و پیگیری مدارک سیستمی. - اعتبار سازی و اعتبار بخشی به مدارک. - کیف مدرک آنلاین همیشه در دسترس شما. - امکان معرفی سازمانی، گروهی و شرکتی. (ثبت مدرک در سیستم ردیابی اسناد الکترونیکی شامل هزینه است اما برای افرادی که دوره را گذرانده اند، از طرف سامانه به صورت رایگان انجام خواهد شد).
- اثبات رسمی تکمیل دوره و کسب مدرک - امکان معرفی به شرکت‌ها و سازمان‌ها به‌صورت رسمی - اعلام رسمی به‌عنوان صاحب مدرک و هویت در توانایی مربوطه - اشتراک‌گذاری مدرک با صاحبان مشاغل، کارفرمایان و دوستان و شاگردان با کد اختصاصی

اولین نظر را ثبت کن.

برای ثبت نظر, login کنید
. بهره‌مند از کورس: 500 نفر
. مدت زمان دوره: دوباره در دسترس خواهد شد
. تعداد درس تا اکنون: 11
. سطح: دوره جامع از مبتدی تا پیشرفته

چطور در دوره شرکت کنم؟

بعد از انتخاب دوره، به مرحله پرداخت بروید و با تکمیل کردن اطلاعات پرداخت، خرید را کامل کنید. پس از آن می‌توانید با مراجعه به حساب کاربری خود به تمام دوره‌های خریداری شده دسترسی داشته باشید. علاوه بر آن تمام فعالیت‌های شما در حساب کاربری‌تان قابل مشاهده و آنالیز است. سیستم حرفه‌ای بررسی و یادگیری از طریق حساب کاربری.

ارتباط سریع با فینیور

موبایل معتبر | ارتباط تلفنی از طریق واتس اپ انجام می‌شود.
ایمیل معتبر وارد نمایید | ارتباطات کتبی سامانه از طریق ایمیل انجام می‌شود.
لطفا درخواست خود را دقیق شرح دهید | مطابق با موضوع ارتباط به صورت کامل شرح خود را انجام دهید.
دوره جامع تغذیه ورزش و تمرین
قیمت :
4/500/000(تومان) 2/250/000(تومان)
Layer 1
×

  • کارشناسان آنلاین فقط جهت استخدام و راهنمایی شرکت در دوره‌ها پاسخگوی شما هستند.
  • دقت نمایید، پیگیری مدرک فقط از طریق ایمیل است و هیچگونه پاسخگویی آنلاینی برای پیگیری مدرک نخواهیم داشت.
×